Kasia i Mariusz na tle jeziora – zachwycająca narzeczeńska sesja nad jeziorem

Kasia i Mariusz to kolejna para, która zdecydowała się na sesję narzeczeńską przed ślubem. Pandemia próbowała pokrzyżować nam szyki i zamiast w 2020, odbyła się nieco później. Szczęśliwie udało nam się spotkać dokładnie w tym miejscu, które wybrała para – poniżej możecie zobaczyć genialne efekty naszej pracy.

Narzeczeńska sesja nad jeziorem – pięknie miejsce niedaleko Płocka

Ta niezwykła sesja narzeczeńska odbyła się nad jeziorem Zdworskie w miejscowości Koszelówka, niedaleko malowniczego Płocka. Trzeba przyznać, że miejsce to zachwyca i jest idealne nie tylko na sesję, ale i wypoczynek. My udaliśmy się tam w ciągu tygodnia, dzięki czemu oprócz lokalnych wędkarzy, nie mieliśmy zbyt dużej publiczności. Mogliśmy cieszyć się większą swobodą i skupić na tym, co najważniejsze.

Główną rolę grają Kasia i Mariusz – to narzeczeni są przecież najważniejsi. Na tło tej niezwykłej sesji wybraliśmy jezioro, las, łąkę i wiejską drogę. Wszystkie te lokalizacje udało się zrealizować w okolicy Koszelówki. Postawiliśmy nie tylko na naturę, ale i naturalne ujęcia – bez sztampy i pompy. Były uśmiechy, ukradkowe spojrzenia oraz mnóstwo czułości.

Dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską?

Po pierwsze – sesja narzeczeńska to piękna pamiątka. Na zdjęciach uchwycimy chwile tuż przed jednym z najważniejszych momentów w życiu. Będą wspomnieniem miłości, niecierpliwego odliczania do wielkiego dnia i radości, która Was wtedy przepełniała.

Po drugie – to świetny trening przed sesją ślubną. Tak, dzięki niej lepiej się poznamy, zobaczycie, na czym to wszystko polega i pozbędziecie się obaw. To taka sesja przedślubna, która pozwoli Wam oswoić się z obiektywem.

Kiedy najlepiej zrobić sesję narzeczeńską?

W przypadku sesji ślubnej zdjęcia wykonuje się najczęściej w okolicy zaślubin. Przy sesji narzeczeńskiej mamy większą elastyczność wyboru daty. Tak naprawdę termin zależy od upodobań pary. Trzeba jednak pamiętać, że mróz i śnieg mogą sprawiać trochę kłopotów – sesja narzeczeńska zimą to dużo zabawy, ale też rumiane policzki. Śnieg jest pięknym tłem, ale lepiej zdecydować się na dzień, gdy mróz nieco mniej szczypie w nosy.

Porę dnia na sesję narzeczeńską ustalimy wspólnie. Po określeniu terminu i oczekiwań, pomogę wybrać dokładny przedział godzinowy, aby zdjęcia wyszły dokładnie tak, jak chcemy. Lepiej unikać pełnego słońca i godzin, gdy chowa się ono za horyzontem. Niezwykłym światłem zachwycają natomiast wschody i zachody.

Sesja narzeczeńska inspiracje

Jeśli planujemy sesję narzeczeńską, najlepiej wybrać czas od wiosny do jesieni, wtedy mamy większą gwarancję dobrej pogody. Wiosną pięknym tłem będą pola rzepaku lub maków, które zachwycają niezwykłymi kolorami. Sesja narzeczeńska jesienią to parki pełne spadających liści, pióropusze trzcin nad jeziorami i zachody słońca w lasach pełnych mchu.

Wybierając lokalizację warto wziąć pod uwagę to, co jest Wam bliskie, w jakim otoczeniu czujecie się dobrze i do czego chcecie nawiązać. Dużą popularnością cieszy się sesja boho, która jest delikatna, naturalna i pełna światła.

Pomysły na zdjęcia w plenerze latem

Sesje fotograficzne bardzo często odbywają się latem, zwłaszcza wtedy, gdy ich tłem jest ślub i wesele. To gorący okres, w którym większość par decyduje się na wstąpienie w związek małżeński. Lato to również czas, w którym najpiękniejsze miejsca oblegane są przez turystów. Wybierając konkretny dzień sesji lepiej omijać weekendy, aby zapewnić sobie nieco więcej intymności.

Pomysły na zdjęcia w plenerze latem to przede wszystkim wykorzystanie natury. Największą popularnością cieszą się okolice jezior, rzek i morza. Wyjątkowego charakteru sesji nada także tło tajemniczego lasu i złotego pola ze zbożem.

Bardzo mi miło, że dotarłeś do końca. Mam nadzieję, że udało mi się choć w małym stopniu dać Ci odrobinę inspiracji dla własnej sesji. To świetna pamiątka, która pozwoli wywołać uśmiech na Twojej twarzy nawet za wiele lat. Nie zwlekaj z jej wykonaniem i zachowaj swoje miłe wspomnienia już teraz.

Inną sesją narzeczeńską możesz obejrzeć tu: https://www.piotrczyzewskifotografia.pl/narzeczenska-sesja-z-psem/

miejsce sesji Koszelówka